Code Week 2022 w SP2

Tegoroczny Code Week wypadł w bardzo gorącym okresie. W tym samym czasie odbywała się rejestracja do próby Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".

Ponieważ kodowanie i programowanie to pojęcia bardzo ważne w naszej szkole, wydłużamy sobie Code Week. Oprócz wydarzeń regularnych, takich jak zajęcia "Programujemy roboty", odbędą się dodatkowe lekcje dla uczniów klas 1-3. Budzenie i rozwijanie zainteresowania informatyką zostanie również przeniesione na naszych potencjalnych uczniów - przedszkolaki. Zapraszamy na nasze wydarzenia. Mapa wydarzeń Code Week dostępna jest na stronie https://codeweek.eu/events

Klasa 2 d uczyła się kodowania z Kodable

Wszystkie klasy 1-3 pracowały też z Genibotem. Ponieważ uczniowie nie zawsze jedzą zdrowe drugie śniadania najpierw rozmawialiśmy o tym co jeść a czego unikać. Zadaniem uczniów było  przygotowanie krążków na matę z ilustracjami zdrowego i niezdrowego jedzenia a następnie takie zakodowanie drogi Genibota, aby zjadł tylko to co zdrowe, omijając to co może mu zaszkodzić.