Olimpiada Informatyczna Juniorów - informacje

 Olimpiada Informatyczna Juniorów jest konkursem indywidualnym skierowanym do wszystkich uczennic i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych tematyką informatyczną. 

Pierwszy etap OIJ polega na samodzielnym, zdalnym rozwiązywaniu zadań programistycznych przez zarejestrowanych uczestników OIJ oraz na teście wiedzy informatycznej, który odbywa się w szkole ucznia (pod opieką nauczyciela). Sześć zadań programistycznych podzielonych będzie na dwie grupy. Zadania otwarte pozwolą uczniom na zdalne zapoznanie się z wynikiem i ewentualne wprowadzenie poprawek. Wyniki zadań w formule zamkniętej uczniowie poznają dopiero po zakończeniu I etapu OIJ. Zadania mogą być rozwiązywane przez cały czas trwania I etapu. Do zdobycia jest 600 punktów za zadania programistyczne i 200 punktów za test wiedzy. Uczniowie samodzielnie decydują, które zadania podejmą się rozwiązać i czy będą uczestniczyć w teście. Podjęcie się wszystkich wyzwań zwiększa ich szansę na awans do II etapu OIJ.

Szczegółowy terminarz zawodów można znaleźć na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/terminarz/

Zasady organizacji zawodów i ich regulamin dostępne są na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/przepisy/

Informacje dla uczennic i uczniów dotyczące tego jak wystartować w Olimpiadzie, dlaczego warto to zrobić oraz przewodnik po XVII OIJ można znaleźć tutaj: https://oij.edu.pl/zawodnik/start/

 

Olimpiada Informatyczna Juniorów jest olimpiadą przedmiotową, która działa zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. 2002, nr 13, poz. 125, z późn. zm.).

źródło: strona www organizatora

 

Finaliści i laureaci Olimpiady otrzymują celującą roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjną z informatyki i są przyjmowani do wybranych szkół ponadpodstawowych w całym kraju poza zwykłym postepowaniem kwalifikacyjnym. Więcej informacji znajduje się na stronie www.oij.edu.pl

źródło: http://ko-gorzow.edu.pl/olimpiada-informatyczna-juniorow/