Pix Blocks - O co chodzi?

O Pix Blocks

Aplikacja na komputery PixBlocks to wszechstronne środowisko do nauki programowania – od podstaw programowania bloczkami do zaawansowanych zagadnień języka Python. PixBlocks można wykorzystać zarówno do nauki indywidualnej oraz, dzięki rozwiniętym funkcjom Panelu Nauczyciela, do nauki w szkole podczas zajęć informatyki.

(informacja ze strony  https://pixblocks.com/product/pixblocks/)

 

Dopiero rozpoczynasz naukę programowania? Edukacyjna aplikacja PixBlocks Junior to świetny wybór na początek. Zaprojektowaliśmy ją jak grę, dlatego w przyjazny sposób pomoże Ci oswoić się z programistycznymi pojęciami, takimi jak: pętlę, zmienne i instrukcje warunkowe.

 

Rabbit, Go Right to logiczna gra mobilna, w której Twoim zadaniem jest doprowadzenie królika do ulubionych marchewek. Zrobisz to, programując jego drogę przez labirynt podniebnych platform. Do pomocy masz cały wachlarz funkcyjnych elementów, które zmienią zachowanie królika bądź fizykę planszy.

 

Tak, to możliwe! Z grą planszową PixBlocks odkryjesz logikę stojącą za podstawowymi pojęciami wykorzystywanymi we współczesnym programowaniu. Nie potrzebujesz do tego komputera ani nawet prądu.