Pix Blocks - konkursy

Konkursy Pix Blocks są ogłaszane przez autorów aplikacji. Tegoroczny konkurs już został ogłoszony na stronie internetowej

 

Rejestracja

Rejestracja do konkursu rozpoczyna się 2 listopada 2023 r. i kończy się 23 grudnia 2023.

Każdy uczestnik uiszcza wpisowe w wysokości 20 zł.

Zadania rozgrzewkowe

ETAP 1: Do momentu rozpoczęcia kwalifikacji zarejestrowani uczestnicy mogą uczyć się programowania korzystając z video-instrukcji Mentora i rozwiązywać zadania rozgrzewkowe w aplikacji PixBlocks online.

ETAP 2: Dodatkowo do 30.11.2023 w aplikacji PixBlocks zostaną w opublikowane zadania przygotowujące już typowo do konkursu (znajdą się w zakładce konkursowej aplikacji).

Rozwiązanie zadań w pierwszym i drugim etapie rozgrzewki jest w pełni dobrowolne i nie ma wpływu na awans do kwalifikacji ani na wynik konkursu.

Kwalifikacje

W kwalifikacjach mogą wziąć udział wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Aby przejść pomyślnie kwalifikacje, trzeba rozwiązać poprawnie 16 z 20 zadań, które do 5.01.2024 pojawią się w specjalnej zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Czas rozwiązywania zadań nie jest brany pod uwagę.

Finały

Zadania finałowe pojawią się w aplikacji PixBlocks dniu 15.03.2024 punktualnie o 9:00 na kontach uczestników w zakładce konkursowej. Celem uczestników jest rozwiązanie jak największej ilości z nich w jak najszybszym czasie. O miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas jaki uczestnik przeznaczył na ich rozwiązanie.

 

Pix Blocks - O co chodzi?

O Pix Blocks

Aplikacja na komputery PixBlocks to wszechstronne środowisko do nauki programowania – od podstaw programowania bloczkami do zaawansowanych zagadnień języka Python. PixBlocks można wykorzystać zarówno do nauki indywidualnej oraz, dzięki rozwiniętym funkcjom Panelu Nauczyciela, do nauki w szkole podczas zajęć informatyki.

(informacja ze strony  https://pixblocks.com/product/pixblocks/)

 

Dopiero rozpoczynasz naukę programowania? Edukacyjna aplikacja PixBlocks Junior to świetny wybór na początek. Zaprojektowaliśmy ją jak grę, dlatego w przyjazny sposób pomoże Ci oswoić się z programistycznymi pojęciami, takimi jak: pętlę, zmienne i instrukcje warunkowe.

 

Rabbit, Go Right to logiczna gra mobilna, w której Twoim zadaniem jest doprowadzenie królika do ulubionych marchewek. Zrobisz to, programując jego drogę przez labirynt podniebnych platform. Do pomocy masz cały wachlarz funkcyjnych elementów, które zmienią zachowanie królika bądź fizykę planszy.

 

Tak, to możliwe! Z grą planszową PixBlocks odkryjesz logikę stojącą za podstawowymi pojęciami wykorzystywanymi we współczesnym programowaniu. Nie potrzebujesz do tego komputera ani nawet prądu.