Pix Blocks - konkursy

Konkursy Pix Blocks są ogłaszane przez autorów aplikacji. Tegoroczny konkurs już został ogłoszony na stronie internetowej

 

Konkurs PROGRAMUJĘ z PIXBLOCKS 2022/23

Rejestracja

Rejestracja do konkursu rozpoczyna się 15 listopada 2022 r. a kończy się razem z końcem etapu kwalifikacji 14 lutego o północy.

Zadania rozgrzewkowe

Do momentu rozpoczęcia kwalifikacji zarejestrowani uczestnicy mogą rozwiązywać zadania rozgrzewkowe. Znajdą ją w zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Ich rozwiązanie jest w pełni dobrowolne i nie ma wpływu na awans do kolejnego etapu konkursu.

Kwalifikacje

W kwalifikacjach wziąć mogą wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Aby przejść pomyślnie kwalifikacje, trzeba rozwiązać poprawnie 16 z 20 zadań, które w tym czasie będą widoczne w specjalnej zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Czas rozwiązywania zadań nie jest brany pod uwagę.

Finały

Zadania finałowe pojawią się w dniu finałów punktualnie o 9:00 na kontach uczestników w zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Celem uczestników jest rozwiązanie jak największej ilości z nich w jak najszybszym czasie. O tym miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas potrzebny na ich rozwiązanie.

 

Terminy

Start rejestracji: 15.11.2022

Zadania rozgrzewkowe

Start kwalifikacji: 02.01.2023

Koniec kwalifikacji: 14.02.2023 to również koniec rejestracji do konkursu

Finały: 15.03.2023

Ogłoszenie wyników: 22.03.2023

Pix Blocks - O co chodzi?

O Pix Blocks

Aplikacja na komputery PixBlocks to wszechstronne środowisko do nauki programowania – od podstaw programowania bloczkami do zaawansowanych zagadnień języka Python. PixBlocks można wykorzystać zarówno do nauki indywidualnej oraz, dzięki rozwiniętym funkcjom Panelu Nauczyciela, do nauki w szkole podczas zajęć informatyki.

(informacja ze strony  https://pixblocks.com/product/pixblocks/)

 

Dopiero rozpoczynasz naukę programowania? Edukacyjna aplikacja PixBlocks Junior to świetny wybór na początek. Zaprojektowaliśmy ją jak grę, dlatego w przyjazny sposób pomoże Ci oswoić się z programistycznymi pojęciami, takimi jak: pętlę, zmienne i instrukcje warunkowe.

 

Rabbit, Go Right to logiczna gra mobilna, w której Twoim zadaniem jest doprowadzenie królika do ulubionych marchewek. Zrobisz to, programując jego drogę przez labirynt podniebnych platform. Do pomocy masz cały wachlarz funkcyjnych elementów, które zmienią zachowanie królika bądź fizykę planszy.

 

Tak, to możliwe! Z grą planszową PixBlocks odkryjesz logikę stojącą za podstawowymi pojęciami wykorzystywanymi we współczesnym programowaniu. Nie potrzebujesz do tego komputera ani nawet prądu.