Scratch

to język programowania i społeczność internetowa, w której dzieci mogą programować i udostępniać interaktywne media, takie jak historie, gry i animacje z ludźmi z całego świata. Gdy dzieci tworzą w Scratchu, uczą się myśleć kreatywnie, współpracować i rozumować systematycznie.

Programowanie to język przyszłości! W aplikacji ScratchJr małe dzieci (w wieku od 5 do 7 lat) mogą programować swoje własne interaktywne opowiadania i gry. Podczas zabawy, uczą się jak rozwiązywać problemy, projektować aplikacje i jak można twórczo wykorzystywać technologię!

Scratch jest zaprojektowany i utrzymywany przez grupę Lifelong Kindergarten w MIT Media Lab.

źródło: https://scratch.mit.edu/parents/

Scenariusze lekcji w Scratch'u

Kodowanie na macie

Mata do kodowania jest podstawowym wyposażeniem do nauki kodowania w naszej szkole. jest ona pomocna przy wszelkich aktywnościach realizowanych offline oraz z wykorzystaniem robotów edukacyjnych,

Scenariusze zajęć z wykorzystaniem maty do kodowania.